AGREGAT DO DOMU

Jaki wybrać agregat prądotwórczy do domu
Mieszkasz w miejscu w , którym zdążają się częste braki zasilnia, albo znajdujesz się w sytuacji , w której nie możesz sobie pozwolić na brak prądu.
Najlepszym rozwiązaniem jest zakup agregatu prądotwórczego.

Jak wybrać odpowiedni agregat do domu?
Wszystko zależy od tego czy chcesz aby agregat zasilał wszystkie urządzenia elektryczne w Twoim domu czy tylko te , które są najbardziej potrzebne.

W obu wypadkach trzeba sprawdzić ( pomierzyć, sprawdzić tabliczki znamionowe) moce oraz napięcie urządzeń, które maja pracować pod agregatem. Ta informacja udzieli nam odpowiedzi jakiej mocy agregat prądotwórczy jest nam potrzebny 3, 6, 10, a może 30kW.
Najczęstszym wyborem są agregaty o mocy 6-8 KW

Kolejnym krokiem jest wybór między agregatem trójfazowym a jednofazowym.
Praktycznie wszystkie instalacje montowane na budynkach , są trójfazowe, jednak ta sytuacja nie wyklucza podłączenie agregatu jednofazowego do tej instalacji.
W sytuacji , kiedy masz instalację trójfazową ale nie ma odbiorników , które pracują pod napięciem 400V najlepszym rozwiązaniem jest agregat jednofazowy (przykładowe modele : Genezo AN-8000E1 lub Genezo AN-8500E1).


Co zyskujesz..?
Na przykładzie agregatu jednofazowego Genezo AN-8500E1 – 7500W
Podłączając agregat jednofazowy pod instalacje trójfazową , agregat podaje napięcie na każdą fazę czyli wszystkie gniazdka oraz oświetlenie są pod napięciem i nie jest ważne jak każda faza będzie obciążana ważne jest aby nie przekroczyć mocy 7500W w sumie na 3-fazach w jednym momencie
Agregat trójfazowy podłączony do takiej instalacji każda fazę zasili mocą 2500W nie więcej. Czyli na przykładzie czajnika o mocy 2000W , który podłączamy w kuchni na jedna z faz, pozostawia nam do wykorzystania jedynie 0,5kw na pozostałe urządzenia które zasila ta faza.

Wyciszony czy otwarty
Wszystko zależy od miejsca, w którym agregat będzie pracował. Jeżeli hałas jaki generuje agregat nie ma znaczenia, wtedy proponuje zakup agregatu otwartego (niezabudowanego) co również wiąże się z oszczędnością na jego cenie. Kiedy cenisz sobie komfort ( hałas) oraz zwracasz uwagę na estetykę agregat zabudowany (wyciszony) idealnie sprawdzi się u Ciebie

Automat SZR (ATS) czy rozruch manualny.
Istnieje możliwość zakupu agregatu wraz z automatyką, która uruchomi agregat podczas zaniku zasilania i go wyłączy gdy wszystko wróci do normy.
Skontaktuj się ze specjalistą , który doradzi Tobie czy lepszym rozwiązaniem będzie agregat wraz z automatyką czy może rozruch manualny ( pilot, kluczyk, szarpak)

Podsumowując
1. Agregat trójfazowy kupujemy wtedy kiedy posiadamy urządzenia zasilane napięciem 400V, które musi być zasilane podczas braku zasilania. ( AN-8000E3 lub AN-8500E3)
2. Agregat jednofazowy jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem, nie musimy się martwić o przeciążenie fazy, nie musimy pamiętać o symetryczności obciążenia faz ( wszystkie fazy powinny być równo obciążone – agregat 3- fazowy).

CO TO JEST ATS SZR?
AGREGTA PRADOTWÓRCZY - DIESEL CZY BENZYNA?