Efektywne wykorzystanie energii: Generatory prądotwórcze jako wsparcie dla gospodarstw rolnych.

Efektywne wykorzystanie energii: Generatory prądotwórcze jako wsparcie dla gospodarstw rolnych.

W nowoczesnym rolnictwie stały dostęp do zasilania ma coraz większe znaczenie. Bez niego trudno zadbać chociażby o nawodnienie wielohektarowych pól uprawnych lub odpowiednie warunki do hodowli zwierząt. Możliwe przerwy w dostawie prądu i awarie sieci stają się coraz większym zagrożeniem dla gospodarstw rolnych. W tak trudnych sytuacjach niezbędny jest generator prądotwórczy - więcej o jego zaletach opowiemy w niniejszym artykule.

Dobrze dobrany agregat – czyli jaki?

Nadrzędnym celem inwestycji w urządzenie jest zapewnienie sobie niezależności energetycznej na wypadek awarii zasilania z sieci publicznej. W praktyce oznacza to, że generatory prądotwórcze w gospodarstwach rolnych powinny być przede wszystkim wydajne i niezawodne. Powinny wyróżniać się zatem:

  • mocą silnika dopasowaną do zapotrzebowania energetycznego wszystkich instalacji i urządzeń podłączonych do sieci,
  • wydajnością i układem chłodzenia, który pozwoli na długie godziny nieprzerwanej pracy,
  • systemem zabezpieczeń przeciążeniowych i termicznych zapobiegających awariom.

Skuteczne zapobieganie przestojom dzięki systemowi ATS

Jeśli Twoje gospodarstwo rolne potrzebuje całodobowego zasilania, wybierz agregat z nowoczesnym systemem automatycznego uruchamiania - świetnym przykładem są urządzenia Genezo wyposażone w ATS. Specjalny czujnik wykrywa spadki napięcia i uruchamia generator prądotwórczy, skutecznie zapobiegając w ten sposób przerwom w zasilaniu ważnych systemów i urządzeń. Dzięki temu awarie nie będą wymagać Twojej interwencji.

Generator prądotwórczy od sprawdzonego producenta – pewna inwestycja

Zakup agregatu z nieznanego źródła może przysporzyć więcej szkody niż pożytku. Urządzenie nie przyda się na nic, jeśli będzie awaryjne i zbudowane ze słabej jakości komponentów - a brak dostępu do profesjonalnego serwisu może spowodować konieczność zakupu nowego sprzętu już po pierwszej poważnej usterce. Jeśli szukasz generatora prądotwórczego do gospodarstwa rolnego, postaw na ofertę Genezo - wyróżnia nas szeroki wybór urządzeń, profesjonalna obsługa posprzedażowa i serwis, a także szeroki asortyment części zamiennych!

Najczęściej wybierane

produkty docenianie przez naszych klientów