Jaki wybrać agregat prądotwórczy do domu?

Jaki wybrać agregat prądotwórczy do domu?

Jaki wybrać agregat prądotwórczy do domu?

Mieszkasz w miejscu w którym zdążają się częste braki zasilnia, albo znajdujesz się w sytuacji, w której nie możesz sobie pozwolić na brak prądu? Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest zakup agregatu prądotwórczego.

Jak wybrać odpowiedni agregat do domu?

Wszystko zależy od tego czy chcesz aby agregat zasilał wszystkie urządzenia elektryczne w Twoim domu czy tylko te, które są najbardziej potrzebne. W obu wypadkach trzeba sprawdzić (pomierzyć, sprawdzić tabliczki znamionowe) moce oraz napięcie urządzeń, które mają pracować pod agregatem. Ta informacja udzieli nam odpowiedzi jakiej mocy agregat prądotwórczy jest nam potrzebny 3, 6, 10, a może 30kW?

Najczęstszym wyborem są agregaty o mocy 6-8 KW.

Do domu agregat prądotwórczy jednofazowy czy trójfazowy?

Praktycznie wszystkie instalacje montowane na budynkach są trójfazowe, jednak ta sytuacja nie wyklucza podłączenie agregatu jednofazowego do tej instalacji. 

W sytuacji w której posiadasz instalację trójfazową, ale nie ma odbiorników, które pracują pod napięciem 400V, najlepszym rozwiązaniem jest agregat jednofazowy (przykładowe modele: Genezo AN-8000E1 lub Genezo AN-8500E1).

Co zyskujesz..?

Na przykładzie agregatu jednofazowego Genezo AN-8500E1 – 7500W: Podłączając agregat jednofazowy pod instalacje trójfazową agregat podaje napięcie na każdą fazę. Wówczas wszystkie gniazdka oraz oświetlenie są pod napięciem i nie jest ważne jak każda faza będzie obciążana. Istotne jest, aby nie przekroczyć mocy 7500W w sumie na 3-fazach w jednym momencie.

Agregat trójfazowy podłączony do takiej instalacji zasili każda fazę mocą 2500W - nie więcej. Czyli na przykładzie czajnika o mocy 2000W, który podłączamy w kuchni na jedną z faz, pozostawia nam do wykorzystania jedynie 0,5kw na pozostałe urządzenia, które zasila ta faza.

Agregat prądotwórczy wyciszony czy otwarty?

Wszystko zależy od miejsca, w którym agregat będzie pracował. Jeżeli hałas jaki generuje agregat nie ma znaczenia, wtedy proponujemy zakup agregatu otwartego (niezabudowanego) co również wiąże się z oszczędnością na jego cenie. Kiedy cenisz sobie komfort (brak emitowanego hałas) oraz zwracasz uwagę na estetykę, agregat zabudowany (wyciszony) idealnie sprawdzi się u Ciebie.

Agregat z automatem SZR (ATS) czy rozruchem manualnym?

Istnieje możliwość zakupu agregatu wraz z automatyką, która uruchomi agregat podczas zaniku zasilania i go wyłączy gdy wszystko wróci do normy. Skontaktuj się z nami, a doradzimy czy lepszym rozwiązaniem będzie agregat wraz z automatyką czy może rozruch manualny (pilot, kluczyk, szarpak).

Podsumowując:

1. Agregat trójfazowy kupujemy wtedy, kiedy posiadamy urządzenia zasilane napięciem 400V, które muszą być zasilane podczas braku energii elektrycznej. AgregatAN-8000E3 lub Agregat AN-8500E3)

2. Agregat jednofazowy jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem, ponieważ nie musimy się martwić o przeciążenie fazy oraz nie musimy pamiętać o symetryczności obciążenia faz. W przypadku agregatu 3-fazowego wszystkie fazy powinny być równo obciążone.

Najczęściej wybierane

produkty docenianie przez naszych klientów