Różnorodne zastosowania agregatu prądotwórczego: co można podłączyć?

Różnorodne zastosowania agregatu prądotwórczego: co można podłączyć?

Przerwy w dostawie prądu i awarie instalacji są poważną niedogodnością zarówno dla gospodarstw domowych, jak i firm. Jeśli chcesz się przed nimi skutecznie zabezpieczyć, inwestycja w agregat prądotwórczy staje się koniecznością. Zanim wybierzesz urządzenie, sprawdźmy, w jaki sposób możesz używać własnego generatora. W niniejszym artykule szerzej przedstawimy możliwości agregatów prądotwórczych Genezo.

Agregat prądotwórczy podłączone na stałe - główne założenia

Popularnym rozwiązaniem w domach jednorodzinnych, gospodarstwach rolnych i przedsiębiorstwach jest wykorzystanie generatora jako formy rezerwowego zasilania. Wymaga to zgłoszenia do zakładu energetycznego, przygotowania projektu instalacji oraz dokumentacji technicznej, a także zgłoszenia odbioru podłączonego agregatu prądotwórczego. Skomplikowana procedura jest jednak rekompensowana wygodą - urządzenie połączone bezpośrednio z instalacją może dostarczać energię do wszystkich sprzętów potrzebujących zasilania.

Jakie urządzenia można zasilać agregatem prądotwórczym?

Inną możliwością jest wykorzystanie generatora do bezpośredniego podłączenia urządzeń. Można w ten sposób zasilać szereg sprzętów RTV i AGD, jak na przykład komputer, telewizor, pralkę, lodówkę czy suszarkę. Aby agregat prądotwórczy sprawdzał się w ten sposób, niezbędne jest zwrócenie uwagi na jego parametry techniczne. Powinno to być urządzenie jednofazowe. Warto wybrać także wariant z funkcją stabilizacji napięcia — pomoże ona w zabezpieczeniu domowego wyposażenia przed niespodziewanymi wahaniami.

Agregat prądotwórczy w firmie - jak go wykorzystać?

Zasilanie sprzętu bezpośrednio z agregatu prądotwórczego wykorzystasz również w przedsiębiorstwie - docenią go przede wszystkim osoby prowadzące małe i średnie biznesy: hotele, gastronomia, firmy budowlane czy gospodarstwa rolne. Do generatora można podłączyć wyposażenie kuchni: płyty indukcyjne, lodówki, piekarniki, a także maszyny rolnicze i budowlane, pompy ciepła czy urządzenia przemysłowe. Ze względu na większe zróżnicowanie warto zdecydować się na większą moc oraz wybrać agregat prądotwórczy trójfazowy lub uniwersalny, który pozwala na przełączanie pomiędzy napięciem 230 V a 400 V.

Jeżeli zastanawiasz się jaki generator prądu jest odpowiedni do Twoich potrzeb, masz jakieś pytania na temat urządzeń lub chcesz się upewnić czy wybrane przez Ciebie parametry techniczne są prawidłowe, skontaktuj się z nami!

Najczęściej wybierane

produkty docenianie przez naszych klientów