Czy agregat prądotwórczy może być cichy i ekologiczny? Nowoczesne rozwiązania w technologii generowania energii.

Czy agregat prądotwórczy może być cichy i ekologiczny? Nowoczesne rozwiązania w technologii generowania energii.

Generatory energii nie muszą być ciężkimi, głośnymi urządzeniami emitującymi ogrom szkodliwych gazów. Na rynku dostępnych jest mnóstwo nowoczesnych modeli budowanych w taki sposób, aby były przyjazne zarówno dla użytkownika, jak i środowiska. Ciche i ekologiczne agregaty prądotwórcze produkowane są w wielu różnych wariantach i z wykorzystaniem innowacyjnych technologii — jeśli poszukujesz takiego rozwiązania, sprawdź, na jakie parametry warto zwrócić uwagę.

Ciche agregaty prądotwórcze — czym się charakteryzują?

Wysokowydajne silniki spalinowe wykorzystywane w generatorach energii elektrycznej bez odpowiednich zabezpieczeń są bardzo głośne — emitowany przez nie hałas może sięgać aż 100 dB. Jeśli chcesz tego uniknąć, poszukaj urządzenia o specjalnej konstrukcji redukującej nieprzyjazne dźwięki. Ciche agregaty prądotwórcze są wyposażone w takie elementy jak:

  • tłumik,
  • specjalna obudowa redukująca hałas,
  • konstrukcja zapewniająca wysoką redukcję drgań.

Takie rozwiązania sprawią, że nawet silnik spalinowy będzie wyróżniał się wydajną i cichą pracą. Doskonałym tego przykładem jest model AN-8500E1 z oferty Genezo — świetnie sprawdzi się przy biurach, punktach gastronomicznych, a nawet domach jednorodzinnych.

Ekologiczny generator prądotwórczy — czyli jaki?

Na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań pozwalających na zasilanie agregatu w sposób przyjazny środowisku. Najpopularniejsze w tym aspekcie są urządzenia na biopaliwa – nie oznacza to jednak, że wszystkie silniki spalinowe są szkodliwe. Ekologiczne generatory prądotwórcze mogą być napędzane również Dieslem, pod warunkiem, że cechują się wysoką wydajnością umożliwiającą redukcję spalania. Powinny być wyposażone również w nowoczesne filtry paliwa, powietrza i oleju, które zatrzymują szkodliwe substancje – takie rozwiązanie jest dobre nie tylko dla otoczenia, lecz także dla żywotności silnika.

Interesuje Cię cichy i ekologiczny agregat prądotwórczy? Skontaktuj się z Genezo – z naszą pomocą z pewnością dobierzesz urządzenie o parametrach na miarę Twoich potrzeb.

Najczęściej wybierane

produkty docenianie przez naszych klientów